Loading...

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü duyurdu! Yabancıya Satış için İşlemler ve bilgiler artık internet sayfasından

Anasayfa Haber ve Duyurular Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü duyurdu! Yabancıya Satış için İşlemler ve bilgiler artık internet sayfasından
Sevdiklerinizle Paylaşın

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü duyurdu! Yabancıya Satış için İşlemler ve bilgiler artık internet sayfasından

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye'de taşınmaz edinmek isteyen yabancıların başvuru sürecinden itibaren doğru yönlendirilmesi amacıyla istatistiki veriler, gayrimenkul edinimi yoluyla vatandaşlık kazanımı hakkındaki bilgiler ve tapu müdürlüklerinden randevu alınması gibi her türlü bilgi akışının sağlandığı bilgi portalını kurdu. "Your Key Turkey" web adresli, Türkçe dahil 4 dilde aktif hizmet veren portalda, ilerleyen günlerde Rusça, Fransızca ve İspanyolca hizmet de sunulacak.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye'de taşınmaz edinmek isteyen yabancıların başvuru sürecinden itibaren doğru yönlendirilmesi amacıyla istatistiki veriler, gayrimenkul edinimi yoluyla vatandaşlık kazanımı hakkındaki bilgiler ve tapu müdürlüklerinden randevu alınması gibi her türlü bilgi akışının sağlandığı bilgi portalını kurdu.

"Your Key Turkey" web adresli, 4 dilde aktif hizmet veren portalda, yakında Rusça, Fransızca ve İspanyolca hizmet de sunulacak. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye'ye yatırım yapmak isteyen yabancıları doğru yönlendirmek, yatırım kararlarına ilişkin verilere erişim sağlamak, başvuru süreçlerinde ve sonrasında taşınmaz edinimi ve vatandaşlık kazanımı başta olmak üzere tapu ve kadastro ile ilgili tüm işlemlerine yardımcı olmak amacıyla "devlet güvencesi" altında hizmet sunan "Yabancılar Bilgi Portalı (Your Key Turkey)"nı hazırladı.

Portal ile taşınmaza yönelik her türlü hukuki bilgi ve iş akışlarından yabancıların taşınmaz edinimine yönelik istatistiki bilgilere, gayrimenkul edinimi yoluyla vatandaşlık kazanımına ilişkin her türlü bilgiye ulaşılabilecek. Ayrıca taşınmaza ilişkin mekansal veri ile yatırım yoğunluğu haritaları ve analizlerine, Türkiye'den taşınmaz alabilen ülke vatandaşları bilgisine, e-randevu sistemi aracılığıyla tapu müdürlüklerinden randevu alınmasına kadar pek çok bilgiye erişim imkanı sağlanacak. Ayrıca yabancılara detaylı soruları ve bilgi talepleri için de sitede bulunan form aracılığıyla başvuru yapma imkanı sunulacak. Bir iş günü içerisinde bilgilendirme yapılacak.

6 DİLDE HİZMET VERECEK

Türkçe, İngilizce, Arapça ve Almanca dillerinde aktif hizmet veren portala ilerleyen günlerde Rusça, Fransızca ve İspanyolca dilleri de eklenerek toplam 7 dilde hizmet sunulacak. Portalın web adresi "www.yourkeyturkey.gov.tr" adresi ile sosyal medya hesaplarından da aktif hizmet verilecek. "Your Key Turkey", yabancı yatırımcılara sunduğu hizmetler bakımından alanında ilk olacak. Bakanlık, portalı tanıtmak için web sayfasına ek olarak işlem rehberi, broşür, afiş, el ilanı, katalog, magazin, dergi gibi pek çok basılı materyal hazırladı.

10 ÜLKE DE 12 FARKLI TEMSİLCİLİK AÇILACAK

Yurt dışında yaşayan vatandaşların tapu işlemlerine kolaylık sağlamak ve yurt dışına gayrimenkul satışını artırmak amacıyla 10 ülkede 12 temsilcilik açılacak. İlk etapta, Bakü Büyükelçiliği, Berlin, Düsseldorf, Paris ve Brüksel'deki başkonsolosluklarda tapu işlemleri için temsilcilikler hizmet verecek. Ayrıca Doha, Kuveyt, Üsküp, Oslo, Lefkoşa, Londra ve Stuttgart'ta konsolosluk dışında ofis kiralanarak tapu işlemleri için temsilcilik açılacak.  Temsilciliklere Tapu ve Kadastro Müşaviri ve Tapu ve Kadastro Ataşesi görevlendirilecek.


İstanbuldaEv

(2015 yılında adımları atılan, www.istanbuldaev.com Kurumsal Emlak ve Gayrimenkul firmalarımızın, bireysel kullanıcılarında faydalanacağı, Satılık ve Kiralık ilanlarının, asgari maliyette faydalanacağı bir ilan portalı olarak yola çıkmıştır. Emlak ve Gayrimenkul sektöründe kayıtlı firmalara ve emlak derneklerine daima destek olmayı hedef seçmiştir. www.istanbuldaev.com  bir "Yurt Gayrimenkul Yatırım Bilişim A.Ş." iştirakidir.

Yurt Gayrimenkul Yatırım Bilişim A. Ş. 2009 yılında Ataköy/İstanbul’ da kurulmuştur. Sektörde güvenilir gayrimenkul firması olması ve kurucumuzun tecrübeleriyle ile önemli bir yol katetmiştir. Güven ilkesi ile gelişen firmamızın gösterdiği titizlik, sektör güvenirliği ve kalite ilkesinden kopmamış, Emlak ve Gayrimenkul sektörünün saygınlığını, eğitimini hedef seçmiştir. Mesleğin sivil toplum kuruluşları ile çok daha iyi yerlere geleceğini önemsemektedir.

Yurt Gayrimenkul Yatırım Bilişim A. Ş. Kurucusu olan; Dr. Muhammer ÇUBUKÇU, 1985-2009 yılları arasında Hv.K.K.lığında Ar-Kur Ekip Komutanlığı görevinde bulunmuş, bir çok başarılı görevler yapmıştır. AKUT kurucu üyesi olup, bir çok büyük görevde liderlik yapmıştır. 2008 yılı sonunda emekli olmuş, yıllarca birikimilerini, tecrübe ve deneyimleri ile birleştirerek 2009 yılında "Yurt Gayrimenkul" adıyla, Emlak ve Gayrimenkul sektörüne yatırım yaparak, bu sektöründe güvenilir olmayı başarmıştır. Uluslararası Ekonomi - Gayrimenkul Ekonomisi dalında “PHD” Doktorasını yapmıştır. Sektördeki deneyimleri ve başarılarıyla, öncelikle İstanbul'da ve Türkiye' de güvenilir bir marka olmayı hedeflemiştir.

Halen:

Yurt Gayrimenkul Yatırım A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

AKUT; Arama Kurtarma Derneği kurucu üye,

LEMDER; Lisanlı Emlak Müşavirleri Derneği Bşk. Yrd.,

ATEMDER; Ataköy Emlak Müşavirleri Derneği Genel Sekreteri, olarak sektöre katkı sağlamaya gayret etmektedir.

İstanbuldaev " İstanbulda Ev Bulmanın En Kolay Yolu " " İstanbul'un Emlak İlan Portalı " sloganı ile yola çıkmış, bu hedefte yoluna devam etmekte ve insanlarımız için en kolay, doğru emlak ilanları olacak portalı sunmaktayız.

www.istanbuldaev.com 'da yer alan tüm ilanlar, doğru ve güncel olması hedefiyle, tüm ilanlar hergün ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir.


İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0212) 603 62 22

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.