Loading...

NEDEN ŞİRİNEVLER’İ TERCİH ETMELİSİNİZ?

Anasayfa Yazılar NEDEN ŞİRİNEVLER’İ TERCİH ETMELİSİNİZ?
Sevdiklerinizle Paylaşın

NEDEN ŞİRİNEVLER’İ TERCİH ETMELİSİNİZ?

NEDEN ŞİRİNEVLER’İ TERCİH ETMELİSİNİZ?

İstanbul’un nüfus yoğunluğu en çok olan mahallelerinden biri olan Şirinevler Avrupa yakasında, güneyde Bakırköy, batıda Küçükçekmece, kuzeyde Bağcılar ve doğuda ise Güngören’e komşudur. Şirinevler bölgesine oturum, yatırım ve ticari açıdan emlak talepleri son yıllarda giderek artmaktadır. Bu talep artışının başlıca nedenleri ise şöyledir;

 

-          1992’de ilçe olan Bahçelievler şirinevler mahallesidir tüm semtlere ulaşımı kolaylaştıran Metro, Metrobüs, minibüs ve İETT otobüsleriyle merkezi bir yerdedir.

-          Çevresinde yer alan iş merkezlerinin yanı sıra Zincirlikuyu’dan Küçükçekmece’ye kadar uzanan aksta çalışanlar için de cazip bir yaşam alanı olarak diğer meydanlardan ayrışır. Şirinevler E-5 ve metrobüs hattı üzerindeki eğitim kurumlarında 50.000’i aşkın üniversite öğrencisinin eğitim gördüğü, Nef Ataköy 22, Kültür Üniversitesi’nin hemen yanında Bakırköy Devlet Hastanesi, Memorial Hastanesi’ne 500 metre, Dünya Ticaret Merkezi ile CNR Expo Fuarı gibi iş dünyasının önemli merkezlerine yine 500 metre, Sinan Erdem Spor Tesisi'ne 900 m ve Bakırköy Adliyesi'ne ise sadece 3 km yakınlıkta konumlanmaktadır. Projede yer alan ofisler, günden güne artan iş yeri talebiyle birlikte bu bölgede önemli bir yatırım fırsatı sağlar.

-          Şirinevler meydanı günde 1.5 milyon insan ağırlayarak İstanbul’un en  kalabalık meydanı unvanını hak etmektedir.

-          Çok yakınındaki komşusu olan İstanbul’un önde gelen semtlerinden Türkiye’deki ilk uydu kent Ataköy’ün rahatlatıcı park ve yeşil alanları, yürüyüş yolları, spor imkanları, ferah dokusu, kaliteli yapıları, Yunus Emre Kültür Merkezi, Bakırköy Belediye Konservatuvarı, Galleria Alışveriş Merkezi, Ataköy Marina, Capacity, Atrium ve A Plus Avm’leri ve hala gelişmekte olan Residence arazileri ve siteleri Şirinevler’in de değerini arttırmaktadır.

-          Özellikle perakende piyasasının yoğun ilgisini çeken Şirinevler, gıda başta olmak üzere telekomünikasyon, tekstil ve kozmetik mağazaları açmak amacıyla şirketlerin başta gelen tercihidir.

-          İster ticari, ister konut olsun emlak satın alarak yatırımlarını Şirinevler’e yapan kişiler hızlı bir şekilde kiracı bulabilir. Şirinevler’de ticari gayrimenkuller için amortisman süresi 12-15 yıl aralığındadır.

 

Fatoş Mahmutoğlu

Altın Emlak Şirinevler E-5 Temsilciliği

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.